Taksim
Fasıl Restaurant Fasıl Restaurant Fasıl Restaurant Fasıl Restaurant Fasıl Restaurant Fasıl Restaurant
Canlı Müzik
Meyhane Şarkıları
 
 

Ege Rum Meyhanesi

Yılbaşı rezervasyonlarımız başlamıştır...

Ege Rum Meyhanesi
Menümüz
Geçmişden An'a An'dan Geleceğe

EGE RUM MEYHANESİ

200 yıllık Levanten Malikanesi Galata Residence Apart Oteli teras katında EGE RUM MEYHANESİ eski İstanbul'un muhteşem manzarası eşliğinde misafirlerini ağırlıyor.

EGE RUM MEYHANESİ'nin bulunduğu bina
1800'lü yıllarda Abraham Salomun Camondo'nun torunu Nesim Camondo tarafından zenginlik ve asrilik kanıtının bir göstergesi olarak finans kurumlarının olduğu mahallede yapılmış şaşalı bir konaktır. Malikanelerinin önünden bankalarına inebilmek için art nouveau tekniğinde CAMONDO MERDİVENLERİ'nin yaptırmışlardır.

İstanbul'u çok güzel bir açıdan gören binanın terasında olan EGE RUM MEYHANESİ Sarayburnu, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ayasofya ve diğer camilerin panaroması ile Kadıköy, Harem, Kızkulesi, Selimiye Kışlası, Boğaz Köprüsü ve Vaniköy'e kadar muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Çilingir sofrasında ekaliyet mutfağının unutulan mezeleri ile ege, ada, Osmanlı mutfağını birleştirerek yunan müziği Rembetiko'nun ve nostaljinin lirik ezgileri eşliğinde sunmaktadır.

EGE RUM MEYHANESİ'nde gece REMBETİKO ile başlar.Ege adaları ve kıyılarındaki Rum ve Türk türkülerinin memleket özlemlerini yansıtan bu lirik müzik gecenin daha sonraki saatlerinde canlanarak misafirleri zeybekiko ve sirtakiye davet eder.

EGE RUM MEYHANESİ

İSTANBUL'A ESKİ TATLARI VE KEYFİYLERİ TAŞIMAKTAN MUTLULUK DUYAR.

Facebook
Grup

Facebook
Profil

Valet Parking hizmetimiz vardır.

İşletmemiz rezervasyon ile çalışmaktadır.
Lütfen aşağıdaki numaralardan rezervasyon için bizi arayınız..

Adres

 

Tel  
Fax  
Gsm  
İlçe  
İl  
Web  
Email  
Danslar
Sirtaki
Rum Eğlencesi
Ege Rum Meyhanesi
Gece Eğlenceleri
Teras Manzarası